News

Ju duhet patjetër një ‘garderobë kapsulë’: Ja si ta realizoni

by Perla Shop on Dec 07, 2022

Ju duhet patjetër një ‘garderobë kapsulë’: Ja si ta realizoni

 

A keni dëgjuar ndonjëherë për “garderobat kapsulë”? Nëse jo, sa mirë që jeni në këtë artikull. Kohët e fundit, bota e modës rrotullohet e gjitha rreth garderobave kapsulë.

Me fjalë të thjeshta, termi nënkupton që të kesh disa veshje për çdo sezon, lehtësisht të kombinueshme me njëra-tjetrën.

E mira e garderobave kapsulë është se përveçse kursen para, identifikohesh me një stil tëndin. Ju patjetër që do të blini veshje çdo sezon të caktuar, mirëpo këto elementë nuk duhet të mungojnë kurrsesi, sepse thjesht do t’ju duhen gjithmonë, sepse nuk dalin kurrë nga moda.

Një pulovër e rehatshme

Një kostum klasik me pantallona dhe xhaketë

Një golf i thjeshtë

Një këmishë klasike

Një xhaketë lëkure

Një pallto oversized

Fustan i zi i thjeshtë

Një pallto me kuadratë

Çizme të gjata

Xhup me pellush

Një rrip bazik

Streçe lëkure

Kambale

Leave a Comment

Your email address will not be published.