News

5 momentet më të rëndësishme të modës gjatë vitit 2022

5 momentet më të rëndësishme të modës gjatë vitit 2022

Vitit 2022 ishte një vit me surpriza në botën e modës, nga trendet te skandalet, nga ngjarjet mahnitëse te ato shokuese. Ja cilat janë sipas nesh 5 momentet më të rëndësishme të vitit:

Rihanna ndryshon lojën për veshjet e grave shtatzënë
Tani gratë nuk kanë më siklet që të tregojnë barkun e tyre të rrumbullakosur.

Nicole Kidman në kopertinën e Vanity Fair
Minifundi dhe pamja e Nicole shënoi fundin e “BBL” (epoka e fillers të të pasmëve).

Kim Kardashian vesh fustanin e Marilyn Monroe
Gjithë bota u shokua kur Kim u shfaq kështu në Met Gala. Disa e adhuruan, e disa e kritikuan për faktin që veshi një fustan të rëndësishëm në jetën e ikonës së ndjerë.

Bella Hadid vjedh vëmendjen në Javën e Modës në Paris
Bella dhuroi spektakël në shfaqjen e Coperni, ku mbi trupin e saj u krijua me sprucues një fustan elegant i bardhë.

Skandali i Balenciaga-s
Shtëpia e Modës shokoi internetin me fushatën e fundit e cila u konsiderua si “e neveritshme”. Në fushatë u shfaqën fëmijë ku paraqiteshin fëmijë që mbanin çanta prej pellushi (me detaje të ngjashme me praktikën e dhunës gjatë seksit). Balenciaga kërkoi falje.

Shkruaj një përgjigjie

Adresa juaj nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë cilësuar *